Ana Sayfa » Güncel Konular » 4 Parmak Rabia İşareti Nereden Çıktı?
4 Parmak Rabia İşareti Nereden Çıktı?

4 Parmak Rabia İşareti Nereden Çıktı?

Merhaba Sevgili Arkadaşlar, Şimdi sizlere Son günlerde sıkça görmüş olduğunuz ve bir direnişin sembolü haline gelen Rabia işaretinden bahsedeceğim. 4 parmak Rabia İşareti hakkında bilgiler vereceğim.

4 Parmak Rabia İşareti

Günümüzde iletişim araçları ile çok hızlı ve çok yaygın bir iletişime, aynı zamanda bu iletişimin getirdiği oldukça hızlı bir paylaşıma sahip bir durumdayız. Ne mi demek istiyorum? Bahsettiğim şey teknoloji, internet, sosyal medya.. İşte bu hızda yayılan ve şimdilerde dünya gündemine yerleşmiş Rabia işareti olan dört parmak işareti.. Çok sıklıkla bu işareti gerek sosyal medyada gerek yazılı ve görsel medyada gerekse göstericilerin ellerinde, pankartlarda, profil resimlerinde görmekteyiz. Şimdi gelelim bu işaretin anlamına.. Yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler ışığında kısaca sizleri de bilgilendirmek istiyorum.

Rabia İşareti Nedir?

Esasında dört parmak işareti, İslam Dünyası’nın bitmeyen acılarından sadece birini temsil ediyor ve bu yapılan zulmün karşısında yer almanın, özellikle de son zamanlardaki Mısır’da yaşanan darbenin karşıtı olmanın sembolüdür.

rabia isareti ne demek 4 Parmak Rabia İşareti Nereden Çıktı?

Dört parmak işareti, Arapça da “dört veya dördüncü” anlamına gelen “Rabia” yı, yani darbecilere karşı konulan ve özgürlük için verilen çaba ile anılan Rabiatül Adeviyye Meydanı’nı  temsil ediyor. Dört parmak işareti, şu anda mısırdaki darbecilere karşı karşıt bir tavır sergilemenin bir sembolü haline gelmiştir.

Kısaca öğrenmiş olduk

Evet arkadaşlar bu yazım sadece bilgilendirme amaçlı idi. Herhangi siyasi bir mesaj vermiyorum. Ya da veriyorum kime ne? Mısırda ve Suriye de yaşanan vahşeti görmemek ve tepkisiz kalmamak eldemi? Ama ben şahsım adına sosyal medyada veya sitelerimde sıklıkla bu tarz şeyler paylaşmamayı yeğliyorum. Kafirleri Allah’a havale edip kalbimden buğz ediyorum. Zulüm görenlere de dua ediyorum.

Kalın sağlıcakla..

Bir önceki yazımız olan Whatsapp Sohbet Geçmişini Temizleme başlıklı makalemizi de tavsiye ederiz.

Google aranan kelimeler:

Ethem Hakkında

Ethem
Gaziantepli, Web Geliştiricisi , Digital Marketing Specialist, Koyu Galatasaraylı, Ultraslan tribün kombineli, Müzikle de uğraşıyor, Şehr-i İstanbul'da Yaşıyor..

2 Yorum

  1. Mason işareti diyenlerde var

  2. Suriye’de yaşanan vahşet demişsiniz de Ethem Bey, evet Suriye’de vahşet yaşanıyor, her ne kadar Mısır’daki darbeyi desteklemesem de ne yazık ki Mısır’daki müslüman kardeşlerin yani rabiacıların desteklediği canavarlar Suriye halkını katlediyor, yani bizim bildiğimizin aksine katliam yapan Esad değil, muhalifler. Bu konuda insanları yanlış yönlendirmemeye özen gösterin lütfen.

Bir Yanıt Bırak

Mail adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

*


+ üç = 4

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yukarı